İngilizce Performans Ödevi Konuları

İngilizce Performans Ödevi Konuları


İngilizce de hafta sonu planlarımızdan bahsetmek için genellikle Present continous tense ve Future simple Be going to  tenslerinden yararlanırız. Burada dikkat etmemiz gereken konu planlamış aktivitemizin kesinlik kazanmış olması şartıdır.

Aşağıda farklı şekilde yazılmış 3 adet örnek ingilizce hafta sonu planlarına  ve Türkçe açıklamalarına yer verilmiştir.

Örnek 1
I am staying at home this weekend. Because, It is my mother’s birthday this Sunday.
My mother is going to celebrate her birthday with her friends and with family members.
I  am going to help her for preparing foods for our guests. We are going to bake a cake and prepare snacks for our guests on Saturday . I am going to stay at home on Sunday too. Because I am going to help my mother to serve cakes, teas and snacks to our guests.

Bu hafta sonu evdeyim. Çünkü bu Pazar annemin doğum günü. Annem doğum gününü arkaşları ve aile üyeleri ile kutlayacak. Cumartesi günü anneme  misafirlerimize yiyecek hazırlamasında yardımcı olacağım. Pazar günüde evde kalacağım. Çünkü anneme misafirlere pasta ,çay ve yiyecek ikramında yardımcı olacağım.

Örnek 2
I am going to be very busy this weekend.  I am going to visit my grant parents on Saturday morning. After then, I am going to Semih’s house to study for our mathematic exam for the next week. Then, I am coming back to home about   six p.m. for dinner. After dinner, my parents and I are going to go to cinema for new James Bond film.

We are going to my uncle on Sunday afternoon. Because, his son is getting married. My uncle’s son is going to marry in a hotel. So we are going to have our dinner there and then we are going to dance a lot.

Not: Yukarıdaki Semih ismini istediğiniz bir isim ile değiştirebilirsiniz. Ama değiştirdiğiniz ismin arkasına kesme işareti  ( ‘ ) koymayı unutmayınız.

Ben bu hafta sonu çok Meşkul olacağım. Cumartesi sabahı ninemle dedemi ziyaret edeceğim. Ondan sonra önümüzdeki hafta matematik sınavı için semih lerin evine gideceğim. Sonrasında , akşam saat 6’da akşam yemeği için eve geri geleceğim. Akşam yemeğinden sonra Ailem ve ben yeni James Bond filmi için sinemaya gideceğiz.

Pazar günü öğleden sonra amcamlara gideceğiz. Çünkü amcamın oğlu evleniyor. Amcamın oğlu otelde evlenecek. Bizde akşam yemeğini otelde yiyeceğiz sonrasında da çok oynayacağız.

Örnek 3
I am going to stay at home on Saturday morning. In the afternoon , I am going to visit my cousin to play video games together because my cousin has got an X box. So we can play together games on television. I am going to eat my dinner at my cousin’s home.  My father is going me to pick from my cousin’s home at nine p.m.

We are going to visit my grants parents on Sunday morning. We are going to picnic on Sunday afternoon with my parents and my aunt in the forest.

Cumartesi sabahı evde olacağım. Öğleden sonra  video oyunları oynamak için kuzenimi ziayaret edeceğim çünkü kuzenimin X box ‘I var. Bu şekilde ikimizde televizyonda oyun oynayabiliyoruz. Akşam yemeğini kuzenimin evinde yiyeceğim. Babam beni saat 9 da alacak.

Pazar sabahı ninemle dedemi ziyaret edeceğiz. Pazar günü öğleden sonra annem babam ve halamla ormanda piknik yapacağız.


İngilizce performans ödevi konuları

1. Telling the time. Saatler konusunda resimler kullanarak, soru-cevap şeklinde poster hazırlayınız.
2. School Subjects. Ders Programınızı İngilizce olarak hazırlayınız ve resimler kullanarak okul dersleri hakkında poster hazırlayınız.
3. English Picture Dictionary. Şimdiye kadar öğretilen kelimelerle ilgili resimli sözlük hazırlayınız.
4. Food and Drinks. Resimler kullanarak yiyecek ve içeceklerle ilgili poster hazırlayınız.
5. What’s the weather like? Resimler kullanarak soru-cevap şeklinde hava durumu posteri hazırlayınız.
6. Have got/Has got. Resimler kullanarak resimdeki kişilerin sahip oldukları şeyleri resimlerin altına yazınız.

 İngilizce dönem ödevi konuları

1. Telling the time. Resimler kullanarak saatler konusunu soru-cevap şeklinde anlatan bir poster hazırlayınız.
2. Why can’t .-Because. Resimler kullanarak soru-cevap şeklinde konu ile ilgili diyaloglar oluşturunuz.
3. What do you do everyday? Genel olarak bir gün içerisinde neler yaparsınız, resimler kullanarak poster hazırlayınız.
4. What are they doing? Şimdiki Zaman konusu ile ilgili resimler yapıştırarak, resimdeki kişilerin neler yapmakta olduğu yazınız.
5. English Picture Dictionary. Şimdiye kadar öğretilen kelimeleri içeren resimli sözlük hazırlayınız.