iş ingilizcesi çeviri

İş İngilizcesi, iş dünyasında yer alan tüm profesyonellerin yararlanabileceği zengin içerikli bir uygulamadır. Üst duzey yöneticiler, yeni mezun genç profesyoneller, iş dünyasında yer almak icin sabırsızlanan üniversite öğrencileri, özel mesleki egitim almak isteyen katılımcılar; iş dünyasının gerektirdiği dil hakimiyetine, toplantı yönetim ya da katılımlarında gerekli dil becerisine, sunum tekniklerine, yazışma ve telefon görüşmeleri tekniklerine, raporlama biçimlerine, pazar araştırması için gerekli jargon bilgileri icin gerekli eğitimi alabilmektedirler.

İş İngilizcesi (Business English) programlarına katılmak icin en az orta seviyede İngilizce bilgisi gerekse de, bu seviyeyi sağlamayan katılımcılara Genel İngilizce programı ile desteklenen özel programlar da sunulmaktadır.


Kamu ve özel sektör, orta ve üst düzey yöneticileri ve yönetici adayları için tasarlanmış olan bu kurslar, dünyanın her tarafından gelen katilimcilari ortak bir amaç için aynı çatı altında toplamaktadırlar. Başta İngiltere, Amerika, Kanada ve Avusturalya olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinde ve farklı şehrinde verilen kursların ortak hedefi, zamanı kısıtlı olan iş adamları, yöneticiler, genc is adamlari, yeni mezunlar ve universite ogrencilerine mümkün olan en kısa zamanda, ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek ve uluslararası platformda kendilerini daha etkin ifade edebilmeleri için gerekli zemini sağlamaktır. Bu kurslara, dünyanın pek çok ülkesinden, farklı sektörlerden yüzlerce işadamı, yeni mezun ve yönetici katılmaktadır. Katilimcilarin ilgi alanları ve ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanan kurslarda, katilimcilar çok kısa sürede gözle görülür bir gelişme sergilemektedirler.Ayrica ulkemizde son dönemde özel şikretler ofis içi eğitime ağırlık vermekte ve personeline eğitim alanında yatırım yapmaktadırlar. Yalnızca ofis içi eğitimle sınırlı kalmayan şirketler, yurtdışındaki standartları da yakalayarak uluslararası platformda söz sahibi olmak adına çalışanlarını yurtdışı eğitim programlarına yollayarak kendi alanlarında spesikfik eğitimler almalarını ve mesleki yabancı dillerini geliştirmelerini teşvik etmektedirler. 'Sirketler Icin Ozel Grup Kurslari' adli programlarla ilgili detaylı bilgi almak için MCI Türkiye Yurtdisi Egitim ve Kariyer ofisi ile kontak kurabilirsiniz.İş İngilizcesi (Business English) Kurslarının Amacı

Bu kursların amacı globalleşen iş dünyasında, günümüz iş adamları ve yöneticilerinin, uluslararası iş yaşamına rahat bir biçimde entegre olmalarını ve farklı ülkelerdeki meslektaşları ve müşterileriyle rahat iletişim kurmalarına olanak sağlamaktır.

Doğal ve akıcı konuşma yeteneğinizi geliştirmek
Resmi ortamlarda kendinizi daha etkin ifade edebilmenizi sağlamak
İkna edici ve etkileyici konuşma becerinizi artırmak
Telefonda konuşma tekniklerini öğrenmenizi sağlamak
Konuşma esnasında göz kontağı, duraklamalar, vücut dilinin kullanımı ve sesin kullanımını öğretmek
Konuşma esnasında vurgulamalar ve telaffuzu doğru kullanmayı öğretmek
Dinleyicilerin ilgisini çekme yeteneğini geliştirmek
Dinleyicilerden gelecek soruların yanıtlanmasında etkin olmanızı sağlamak
Prezantasyon tekniklerini oğretmek
CV, Biyografi ve ön yazı yazma konularında kendinizi geliştirmenizi sağlamak
Resmi yazışmalar
Makale özetleme, rapor yazma, mülakat teknikleri, memorandum yazımı, faks ve e-mail yazışmaları
Çizelge ve grafikleri yorumlama
İş ve ekonomi gazete ve dergilerini okuyup anlama konularında kendinizi geliştirmenizi sağlamak.
Dünyanın farklı ülkelerinden gelen meslektaşlarınızla aynı platformda, iş dünyası üzerine tartışmalar yapabilmenizi
Farklı iş kültürleri ve pratiklerini anlamanızı
Ekip çalışması yapabilmenizi
Farklı ülkelerden insanlarla iyi ilişkiler kurmanızı
Pazarlık yapabilme yeteneği kazanmanızı sağlamak bu kursların diğer amaçları arasındadır.
Konaklama

Okullar yönetici, iş adamları, yeni mezun genc is adamlari ve universite ogrencilerinden olusan farkli yelpazedeki katilimcilarin ihtiyaclarina gore cesitli secenekler sunmaktadir; sürekli çalıştığı seçkin ailelerin yanında tek kişilik odalar, 3 - 5 yıldızlı otellerde yada misafirhanelerde konaklama alternatifleri tum katilimcilar icin uygun bir konaklama opsiyonu sunar. Aile yanında odaların birçoğunda özel banyo ve TV gibi imkanlar da bulunmaktadır. Ancak her okulun sağladığı konaklama seçenekleri farklıdır. Bu nedenle özel isteklerinizi belirtip, bu imkanları sunan okullar arasından seçim yapmanız tavsiye edilir.