ingilizce okuma parçaları

En iyi yöntem eğlenceli ve kolay ingilizce okuma parçalarıdır.

Şüphesiz, ingilizce kelime bilgisini ve okumayı çok hızlı geliştirmek için, kolay ve ilginç yazılar ya da kitaplar okumalısınız (ama ders kitapları değil). Bol bol okumalısınız (günde bir saat ya da daha fazla) ama kolay ingilizce kitaplar okumalısınız.ingilizce okuma parçaları belirlemek için kuralımız çok basittir. Bir metni anlamak için sözlük kullanmaya ihtiyaç duymamalısınız. Eğer sözlüğe ihtiyaç duyuyorsanız, okuduğunuz şey size göre zordur ve okumak için daha kolay bir yazı bulmalısınız. Okuduğunuz her sayfadaki kelimelerin yüzde 98 ya da daha fazlasını anlayabilmelisiniz. Okuduğunuz şeyin yüzde 98’ini anlayabildiğiniz zaman, anlamadığınız %2 lik kısmı tahmin etmek kolaydır olacaktır. Bu sayede sözlüğe ihtiyacınız olmaz.

ingilizcenizi 3-5 kat daha hızlı geliştirin

Araştırmalar bize gösteriyor, kolay kitapları okumak; ingilizce okumanızı, kelime bilginizi ve gramer bilginizi zor kitapları okumaktan 3-5 kat daha hızlı geliştirir.

ingilizce okuma parçaları

Ne tür kitaplar okumalısınız. Hoşunuza giden herhangi bir kitap olabilir. Çocuk kitapları, macera, bilim kurgu, romantik, komik kitaplar olabilir.

ingilizce okumanın 9 aylık gücü

Bu yazıda anlattıklarımızı her gün bir saat yaptığınızda, şaşıracaksınız. ingilizceniz süper bir gelişme gösterecek. Zor kitaplar okuyan öğrencilerden daha hızlı ingilizcenizi geliştireceksiniz. Buna garanti veririm.

Sonuç olarak, rahat olun. Kolay ve ilginizi çeken bir şeyler bulun ve okuyun.