ingilizce kurs fiyatları

 Bu Uyarıları Kendi Geleceğiniz Açısından Dikkate Alınız !. İyi Bir İngilizce Eğitimi Almak Sizlerin En Büyük Hakkı.

Zor Kazandığınız Her Kuruşu Kaybetmeniz Belki Telafi Edilebilir, Fakat Büyük Hayaller Kurarak Başladığınız Eğitimin Yarar Sağlamamış Olması Ve En Önemlisi Hayatınızda Asla Tekrar Geri Getiremeceğiniz Zamanınızın Kaybedilmesi Çok Büyük Bir Elemdir.

İngilizce Bilgisi Olanların Ve Hatta Daha Önce Kurslara Gitmiş Olanların Bile Düştüğü Hataları Sizin İçin Sıralıyouruz. Bu Küçük Rehber Sizlerin Muhakeme Etme Yetinizi Şüphesiz Arttıracaktır.

Öncelikle İngilizce Avrupa Birliğinin Kriterlerine Göre A1 Den C2 Ye Kadar 6 Bölüme Ayrılmıştır. Her Seviyenin Aşılması İçin Ortalama 120-144 Saat Aralığında İngilizce Eğitimine İhtiyaç Duyulur. Bu Standartların Altında Eğitim Alınması Şüphesiz İyi Sonuçlar Doğurmayacaktır.

Bu Bölümlerin Her Biri Birer Seviyedir Ve Aslında Birer KUR Dur. Fakat Ülkemizde Uygulama Birliği Olmadığından Farklı Uygulamalar Ortaya Çıkmıştır.

Örneğin: A1 Seviyesi-Bir Tam Seviye Ve Bir Tam Kur Diye Adlandırılması Gerekirken Bazı Kurumlar Bu Bilgi Kirliliğini Fırsat Bilerek Bir Seviye Eğitimi 2 Kur'a Bölmüşlerdir. Bu Yeni Kurlandırma Sayesinde İngilizce Eğitim Seviyelendirmesi 6 İken Bir Anda 12 Ye Çıkmaktadır. Bu Farklılık Gözlerden Kaçırılarak Bu İşi Gerçek Kuralına Göre Yapmaya Çalışan Kurumlar İle Haksız Rekebete Girilmiştir Ve Öğrenci Detaya Vakıf Olmadığından Adeta Bilerek Yanılıtılmıştır Ve Yanıltılmaya Devam Edilmektedir.

Bir Başka Konu İse Bu Seviyelerin Her Birinin Eğitim Ders Saati 120-144 Saat Olmasıdır. Fakat Ortada Bilimsel Altyapısı Olmayan Ve Ne Avrupa'da Ne De Amerika'da Hiç Bir Karşılığı Bulunmayan Ders Saati Uygulamalrına Geçilmişi Ve Yine Öğrenci Pek Te Anlamadığı Bu Konuda Tekrar Tuzağa Düşürülmek İstenmiştir.

Örnek 1: X Eğitim Kurumu 144 Ders Saati=1 Seviye=1 Kur= 1000 TL Eğitim Vermekte İken Y Eğitim Kurumu 72 Der Saati=1 Seviye=1 Kur =1000 TL Eğitim Verdiğini İddia Etmektedir. Z Eğitim Kurumu İse Yine 72 Ders Saati= Yarım Seviye=1 Kur=1000 TL Eğitim Verdiğini İddia Edebilmektedir.

Çıkarım 1: Burada Bilimsel Olarak En Doğru Eğitimi Size Veren X Kurumdur.

Çıkarım 2: Y Ve Z Kurumlarında Eğitime Başlayanlar İçin Eğitim Bedelleri Aynı Görünmesine Rağmen Birim Ders Ücreti Maliyeti Açısından Da En İyi Bedeli X Kurum Vermiştir. Hem De Eğitim Süreçleri Bir Olmadığından Öğrenci Ya X Kurumdaki Eğitime Denk Gelebilmek İçin 2 Katı Bedel Ödemek Zorunda Kalacaktır Veya Adı Bir Tam Seviye Olan Ama Hiç Bir Formasyon İçermeyen Yarı Zamanda İngilizce Öğrenmek Adına Sadece Hızlıca Konuları Geçiştirmiş-Pratikleri Yapamamış-Konuşma Fırsatı Yakalayamadan Eğitimin Sonuna Gelmiş Olacaktır.

Örnek 2: X Kurum 2+1 Kur Anlaşması İle Ortalama 400 Saat İngilizce Eğitim Hizmeti Sunarken Y Ve Z Kurumları 2+1 Kur İle Sadece 216 Saat Eğitim Sunacaktır. Aradaki 2 Kat Fark Kurumun Kasasına Kar Olarak Yansırken Size Eğitim Zayihatı Olarak Yansıyacaktır.

Çıkarım1: Aynı Bedele Detaya Bakmadan Yarısı Kadar Eğitim Alma Riskiniz Vardır.

Çıkarım2: Bu Şekilde Eğitim Veren Kurum Veya Kurumların Asıl Hedefi Sizlere Eğitim Vermek Değil Kurum Karını Yükseltmektir.
Merak Edilmesi Kursalara Sorulması Gereken Sorular:

1- Bir Kur Eğitiminiz Neye Denk Geliyor?

2- Bir Kur Eğitiminiz Kaç Saatten Oluşuyor?

3- Bir Kur İngilizce İçin Kaç Tl Ödemeliyim? V4- Yabancı Eğitmenleriniz Var Mı? Varsa Ne Kadar Eğitime Katılıyorlar?

5- Ek Dersleriniz Nelerdir?

6- Akademik İngilizce Eğitimi Talebime Cevap Bulabilecekmiyim?

7- Eğitimim Başlamazsa Haklarım Nelerdir?

8- Eğitimimi Dondurabilirmiyim?

9- Kur Tekrar Hakkım Var Mı Varsa Nasıl?

10- Online Destek Sunuyormusunuz? Ücretli Mi?

11- Kimlerle Eğitim Alacağım?